12.3.

Konečně čas, zdraví a touha vyrazit. Celou zimu jsem udržoval baterii v kondici na nabíječce, ještě v sobotu jsem ji znovu zapojil. Před jízdou dána do motorky, vše zkontrolováno, jen vyrazit. Jaké bylo mé zděšení, když jsem chtěl vyrazit. Baterka vyšťavená, zapoměl jsem po kontrole vyplout klíček. Honem za sousedem a poprosit jej o startovací kabely. "Japonka" oživena a vyrazilo se. Směr Hodoním za Broňou. Po setkání jsem se nechal vést místním krajem. Na kafe se zajelo k přehradě Lučina. V Kyjově jsme se rozloučili a už jsem nabral motorkářský směr k domovu. 190km

17.3.

před pršavým víkendem, jsem, ještě chtěl vyrazit. Ráno pohled na teploměr, 6°C, to se dá. Vyrážím do práce. Tam se všichni divili, že jezdím kolem 0°C. Vydržet pracovní dobu bylo kruté, ale dočkal jsem se. Vyrážím a beru to jen tak, kam mě to zrovna táhne. Nakonec to bylo na Luhačovice, Pozlovice, Ludkovice, Provodov, Částkov, Bílovice a domů. nakonec z toho bylo 82km.

24.3.

na tento den jsme se dlouho chystali. Hlavním cílem jsou mandloňové sady v Hustopečích. Ráno počasí nic moc, ale i tak v 10 hodin vyrážíme, směr Pálava. První zastávkou je kaplička Zímarky, známe ji z loňského června. Teď není viditelnost taková, jako loni, i tak risknu a vypouštím drona. Pořád hlásí silný vítr, takže jen na chvíli. Potom míříme na mandloně, moc nekvetou, zastihli jsme jen pár květů. Z rozhledny vidíme Pálavu jen jako šedou siluetu. Potom míříme na Mikulov, vezmeme to přes Pavlov, protože Kočičí skály jsou hned u cesty a nemusíme bloudit Mikulovem. Je to malý skalnatý útvar, kde má být zajímavá květena. Našli jsme jen pár kvítků. I tak je to zajímavé místo. Cestou zpět to vezmu na Hodonín, už bylo cítit, že teplota klesá. Je nám zima na ruce. 264km.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

28.3.

Pěkné počasí láká, vyškemrám si projížďku. Vyrazil jsem na Kroměříž - směr Kyjov - přes Buchláky k Trampovi na kofolu a domů přes Uherský Brod 120km

29.3.

Na tento den jsme se s Evou domluvili, že pojedeme do Lačnova na Šafrány. Eva se moc těšila. Trochu se pokazilo počasí, ale to navadí, naložili jsme i Mavica. Cesta perfektně ubíhá, kroužíme zatáčky a jsme v Lačnově. Zde jsem se podíval na palubku a ta na mě bliká, že je problém, ukazuje FI. Nějak tuším, že bych měl vypnout motor. Jenže jaksi nechce znovu naskočit. Volám příteli na telefonu a ten ohlásí, máš závadu na dobíjení, jel jsi na baterku. Pohledám po chalupách někoho, kdo má startovací kabely. Nastartujeme a nejkratší cestou domů. Jenže ve Valašské Polance "japonka" říká DOST. Musíme vyzkoušet asistenční službu naší pojišťovny. A funguje. Do hodiny nás veze do servisu (9 km). Zde složíme motorku a servisman (kamarád) nás ještě odveze před dům. Druhý den se poptávám, kde je problém, říká, regulátor nebo alternátor. Zjistím v sobotu. 76km.


 
 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com