4.6.

Počasí luxusní, takže navečer vjíždíme na průzkum. Čekají nás Velké Karlovice (VK). Před Syrákovem se zastavíme v Jasené, je zde Mikuláštíkovo fojtství. Ze Vsetína to bereme přímo na VK, je to trochu úmorná cesta, vede totiž pořád nějakou vesnicí. Nakonec dorazíme do cíle a fotíme dřevěný kostel. Z VK to vezmeme přes Soláň do Rožnova pod Radhoštěm, kde se stočíme na Bystřičku. K přehradě nejedeme, na jejím horním konci zahneme a jede se přímo na Vsetín. Toto je super trasa, málo "plechovek" a jen zatáčky. Domů se vracíme ve 20hod. 153km.


 
 

6.6.

Dneska opět celodenní výlet :-) Vydáme se do míst ze čtvrtka a něco ještě přidáme. Za Vsetínem to vezmeme přímo na Bystřičku, chceme konečně vidět i vlastní přehradu. Potom podél ní do Rožnova pod Radhoštěm a dále na Pustevny. Zde zaparkujeme vedle dalších motorek. Dáme svačinu a jdeme se podívat na zbytky Libušínu. Aby to bylo trochu z nadhledu, vyrazíme k altánu. Pěšky stačilo a jede se dále. Čeká nás Bílý Kříž. Jen najít tu správnou cestu. Dvakrát jsme se minuly, ale nic to nebylo, vždy jsme jeli po nádherné, upravené a klikaté cestě. Nahoře se opět jdeme unavit pěší chůzí, chceme vidět ten správný kříž. Na zpáteční cestě domů to bereme přes Slovensko :-) a opět projedeme Velké Karlovice :-( 257km.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

8.6.

V neděli při čištění, jsem zjistil, že klesla hladina oleje v motoru na spodní rysku. V pondělí jsem zajel do servisu a koupil 0.5l. Nalil 0.2l a jel to projet. 12km.

14.6.

Spolupracovník mě ukázal magnetický "tankvak" od Heldu. Zaujal mě, takže bylo nadneseno doma k prodebatování. Nakonec z toho vyšel jiný a ten se objednal.


 
 
 
 

16.6.

Počasí chladnější, větrné, přesto se dalo vyrazit. Ludkovice - Luhačovice - Bojkovice - Slavičín - Luhačovice - Bohuslavice. V jedné zatáčce mě vítr hodně vylekal, zvládli jsme to. 84km.

21.6.

Plánovali jsme na tento den Severní Moravu, ale ranní pohled z okna a na předpověď nás přesměroval na Jihovýchodní Moravu. Hlavním cílem se stal Vyškovec na pomezí ČR a SR. Chtěli jsme vidět "hrající" kapličku a pomník amerických pilotů, sestřelených v největší letecké bitvě nad územím Československa 29.8.1944. Hlavně jsme viděli hustou oblačnost :-) Dalším cílem se staly Nedakonice, kde Eva prožívala své dětství o prázdninách. Cestou se udělala zastávka v Moravském Písku na oběd. Když už jsme byli kousek od hradu Buchlova, tak proč jej nenavštívit. Zde nás chytly první a jediné dešťové kapky našeho výletu. Už jen zastávka U Trampa na kofolu a domů. 183km.


 
 
 
 
 
 
 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com