1.5.

"Japonka" je plná mušek a prachu, takže se jí dneska za deštivého dopoledne věnuji. Umyji a naleštím vše, kam se dostanu. A již je potřeba namazat i řetěz, zjistil jsem, že mám již přejety km (1064).

2.5.

Pohled na oblohu nenaznačuje, že se vyjede, ale touha po projížďce je veliká. Takže nalákat "batůžek" není problém. Rozhodnutí ukázat "základnu" U Trampa a projet Buchlovské zatáčky zvítězí. Nasedáme a za půl hodinky se kocháme motorkami. Dáme si malou kofolu a jdeme vytáčet zatáčky, cestou míjíme havárii motorkáře a auta :-( Odbočujeme na Koryčany, kde nezamíříme na Cimburk, ale na Kyjov. Cesta je přímo motorkářská a tak nás to hodně baví. Z Kyjova již jen směr Boršice, UH a domů. 128km


 
 
 

8.5.

Konečně, první celodenní výlet s "batůžkem". Trasa je plánovaná na sever Moravy. Zlín - Bystřice pod Hostýnem - Hranice - Potštát - Vítkov - Podhradí - Melč - Přehrada Kružberk - Sovinec - Paseky - Uničov - Zlín. Skutečnost byla ovšem mírně pozměněna, důvodem je klasika, "BLOUDĚNÍ". Začalo to poprvé ve Vítkově, kde jsme ještě zastavili u kostela. Na Podhradí, ke zřícenině hradu Vikštejn, jsme to vzali oklikou a přijeli z druhé strany, od Melče. Zastávka na zřícenině Vikštejn stála i za toto bloudění. Po prohlídce nasedáme a vyrážíme k přehradě, jenže jsme to vzali více doleva k Opavě a tak zůstala za námi. Důvod se sem vrátit, cesty jsou zde krásně motorkářské. Když jsme se vymotali z okresek, Opava byla jen 15km od nás. Takže se zrušila návštěva Sovince a arboreta v Pasekách, spěchali jsme přes Šternberk do Uničova. Po příjemném odpočinutí a svačině zamíříme k domovu, a to po rychlostních silnicích. Vyzkoušeli jsme, jak naše "japonka" umí uhánět. Předvedla se, ale zato dopadla hrozně, stala se pohřebištěm hmyzu. Celkem se najelo 331km.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13 a 15.5.

Dneska jsem poprvé zvednul "japonku" na servisní rampě. Dostanu ji od země 62cm.

Dal jsem si na vyzkoušení plexi až dolů. Jel jsem to projet, po návratu jsem to urychleně vrátil do původní polohy. Hrozný hluk jsem měl již v obci při 50km/h. Vyčistil a namazal jsem řetěz po 800km.


 
 
 
 
 
 
 
 

16.5.

Dlouho očekávaný den. Máme 9. sraz RECKO.NAME v Brně. Počasí nám přeje a tak v 10:30 vyrážíme. Buchlovské si pěkně vykroužíme a zachvíli jsme na místě, u řecké taverny En Elladi. Zábava probíhá v pravém řeckém duchu a tak ani nevnímáme čas a je nutno se nachystat k odjezdu. Je to naše první noční jízda, takže mohu vyzkoušet přídavná světla. 220km.


 
 
 
 
 

24.5.

Po týdenní absťáku, jsem musel vyrazit. Počasí na hraně, ale jedu. Směr Vsetín přes Syrákov. Za Vsetínem se stáčím na Troják. Dávám kofolu a objevil se krásný černý "Stromek". On to Tomáš Heinz. Pokecáme a do Zlína se vracíme spolu. Spíše hodně za ním. Rozdělujeme se ve Slušovicích a mířím přímo domů. 96km.

29.5.

Byl jsem vyslán firmou na školení do UH. Počasí se umoudřilo, jako dopravu jsem zvolil "japonku". 29. odpoledne jsem navrhnul krátkou projížďku, "batůžek" přijal a vyrazili jsme ve stopě nedělní jízdy. Celkem to bylo 217km.

30.5.

Přišlo zvýšení řídítek od Marseluse, ihned namontováno a čeká se jen na vyjetí.


 

31.5.

Je neděle, krásné počasí, takže rychle naplánujeme trasu a v 10hod vyrážíme. Dneska se poprvé podíváne za hranice. Projedeme Uherským Brodem a přes Strání zamíříme na Slovensko. Ne moc daleko, pár km za hranicí se dáme doprava a míříme na Velkou Javorinu. Cesta je nová a příjemně kroucená, takže si to pěkně užíváme. Parkujeme u Holubyho chaty, odkud jdeme k vysílači a mohyle přátelství. Po pěší procházce usedáme na "japonku" a vracíme se na Moravu do obce Žítková. Je známá knihou "Žítkovské bohyně". I zde se projdeme, vychutnáváme si kouzelné pohledy do údolí a na ležící krávy. Pro dnešek mám chůze dosti a navrhuji návrat domů. Vezmeme to přes Bojkovice, kde si nafotíme zámek, do Luhačovic. Cesta je fantastická, krásné zatáčky, úžasná kvetoucí příroda a před námi kochající se "chopraři", udržuji jejich tempo a je nám dobře. Z Luhačovic známou cestou do Zlína, kde natankujeme. Do nádrže jsem dal 16,9l a zjistil stav km od posledního tankování, je to 405km. Celý výlet byl dlouhý 192km.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com